FORGOT YOUR DETAILS?

tr en

Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici Nedir?

/ / Uncategorized

Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici Nedir?

Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici, betonun gözeneklerine nüfuz ederek kimyasal reaksiyona giren bir üründür. Bu reaksiyon sonucunda kalsiyum silikat hidrat oluşur; beton yüzey daha sert, daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü hale gelir. Aynı zamanda, betonun tozumasını ve aşınmasını da önemli ölçüde azaltır.

Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştiricinin Faydaları:

 • Tozumayı önler: Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici, betonu daha geçirimsiz hale getirir. Serbest kireci (Kalsiyum Hidroksit) reaksiyon sonucu ortadan kaldırır. Bu sayede tozumayı önleyerek, özellikle iç mekanlarda hava kalitesini önemli ölçüde iyileştirir.
 • Aşınma direncini artırır: Betonu daha sert ve dayanıklı hale getirerek aşınma ve yıpranmaya karşı direncini artırır. Bu sayede, yoğun trafik gören alanlarda zeminlerin ömrünü uzatır.
 • Kimyasal direnci artırır: Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici, betonu yağlara, asitlere ve diğer kimyasallara karşı daha dirençli hale getirir. Bu nedenle, endüstriyel ortamlar ve kimyasalların dökülebileceği alanlar için idealdir.
 • Nefes alabilir: Bir kaplama değildir. Bu sayede; dolgu zemine oturan döşeme plakları, bodrum katları ve garajlar gibi nemli ortamlardaki zeminler için idealdir.
 • Betona parlaklık ve estetik kazandırır: Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici, betonun doğal rengini ortaya çıkarır ve yüzeyi yoğunlaştırır, istenildiğinde Resin Elmaslar ile mekanik silim yapılabilir. Zemin Betonları estetik bir görünüm kazanır.

Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici Kullanım Alanları:

 • Endüstriyel tesisler: Fabrikalar ve depolar gibi endüstriyel tesislerde, betonu ağır trafik ve kimyasal dökülmelere karşı korumaya yardımcı olur.
 • Ticari tesisler: Alışveriş merkezleri, ofisler ve restoranlar gibi ticari tesislerde, betonu tozuma ve aşınmadan korumaya yardımcı olur.
 • Konutlar: Garajlar, bodrum katları ve ortak kullanım alanları gibi bölümlerde betonu tozumadan ve aşınmadan korumaya yardımcı olurken şık brüt beton görüntüsü ile mimari bir doku oluşturur.

Atlas1 farkı ile Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici:

 • Crete Colors’un tek yetkili distribütörü: Amerika’da üretilen ve 1 numaralı performansa sahip olan C2 Hard serisi Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici ürünlerine Atlas 1 kalitesiyle ulaşabilirsiniz.
 • Uzman ekibimizden destek: Ürün seçimi, uygulama ve teknik konularda uzman ekibimizden her zaman destek alabilirsiniz.
 • Geniş ürün yelpazesi: Farklı beton türleri ve ihtiyaçlar için uygun Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici ürünler mevcuttur.

MERKEZ

İnönü Mah. Kayışdağı Cad.
No: 130 Kat: 2
Ataşehir / İstanbul

DEPO

Şerifali Mah. Kıble Sk. No:27
Ümraniye / İstanbul

TOP